dome glamping kiralık

Sapanca’da Dome Glamping tatili, 3.nesil tatil, güzellikler, gezilecek yerler ve daha fazlası

dome glamping

Sapanca, Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan güzel ve tarihi bir kasabadır. Şehir, Türkiye’nin en büyük gölü olan ve dünyanın her yerinden turist çeken Sapanca Gölü gibi birçok doğal cazibe merkezine sahiptir. Tatiliniz veya hafta sonu kaçamağınız için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Sapanca’da Dome Glamping Tatili

Sapanca, İstanbul’un yaklaşık bir saat doğusunda yer alan popüler bir turizm merkezidir. Dağlar ve ormanlarla çevrili olan kasaba, yürüyüş, balıkçılık ve kayak için ideal bir yerdir. Sapanca’da çok sayıda şelalenin yanı sıra kayıkçılar ve yüzücüler arasında popüler olan göller de bulunmaktadır.

Sapanca aynı zamanda üzüm bağları ve şarap üretimiyle de tanınmakta olup, bölge genelindeki şarap imalathanelerinde görülebilir. Sapanca Türkiye’deki konaklamanız sırasında bu yerel cazibe merkezlerini ziyaret etmenin yanı sıra, şehirdeki birçok restoran veya kafeden birini ziyaret etmek veya Dome Glamping kamp alanlarımızda dinlenmek için tatilinize biraz zaman ayırmak isteyebilirsiniz!

Uzun ve zengin bir tarihe sahip olan yakındaki Kastamonu şehrine de günübirlik bir gezi yapabilirsiniz. Bölge, Epos Mağarası ve Therapia’daki Roma Hamamı kalıntıları gibi birçok antik arkeolojik alana ev sahipliği yapmaktadır.

3. Nesil Tatil
dome glamping kiralık
Tatil kelimesi Latince vacatio kelimesinden türetilmiştir ve “dinlenme veya boş zaman” anlamına gelir. Tatil herhangi bir zamanda yapılabilir, ancak genellikle ikamet edilen yerin dışına yapılan bir seyahati ifade eder. Tatil aktif veya pasif olabilir: aktif tatiller spor ve keşif gibi aktiviteleri içeren tatillerdir; pasif tatiller ise havuz kenarında oturmak veya sahilde gezinmek gibi daha çok rahatlamayı içerir.

Destinasyonların Güzelliği

Sapanca, Türkiye’nin Sakarya iline bağlı küçük bir ilçedir. Kasaba en çok kaplıcaları ve çevresindeki çam ormanları ile tanınır. Sapanca aynı zamanda yürüyüş ve kamp için popüler bir yerdir. Kasabada birkaç otel, restoran, kafe ve bar bulunmaktadır. Sapanca’nın merkezinde deri ürünleri veya el boyaması çömlekler gibi geleneksel Türk el sanatlarını makul fiyatlarla sunan birçok hediyelik eşya dükkânı bulunmaktadır.

Huzur ve Rahatlık
sapanca manzarası

Her zaman huzur ve rahatlık içinde olacaksınız. Rahatlayabileceksiniz, bu da stres veya endişe duymayacağınız anlamına geliyor. Endişelenecek hiçbir şey yok çünkü Sapanca’da trafik, gürültü veya kirlilik yok.

Kalabalık da yok! Acelem yok, bu yüzden tatilim için gereken tüm zamanı ayırabiliyorum!

Tüm bu aktivitelerle Sapanca, aile tatili için harika bir yerdir. Sapanca’da Dome Glamping tatili yapmak seyahatinizi daha da keyifli hale getirecek çünkü size istediğinizi yapma özgürlüğü veriyor.